Msm je pri nas na voljo tako v prahu kot v kapsulah, kot prehranski dodatek pa ga uživajo tako ženske kot moški. Za kaj pravzaprav gre?
Msm oziroma metil sulfonil metan je naravni mineral, ki vsebuje veliko žvepla, ki ga naše telo nujno potrebuje za svoje delovanje, vendar ga z običajno prehrano ne dobi dovolj, kljub temu, da ga vsebujejo meso, mlečni izdelki in tudi zelenjava. Žveplo v telesu pomaga pri razstrupljanju ter spodbuja nastajanje antioksidantov.
Msm imenujemo tudi mineral lepote, saj je znan po tem, da izboljša videz ter zdravje las, nohtov in kože. Znano je, da je uspešen v boju z luskavico, aknami, prhljajem ter ekcemi. Uživajo pa ga tudi tisti, ki jim je na prvem mestu predvsem zdravje, saj je odličen za vse, ki imajo težave s sklepi in kostmi, na primer za bolnike z artritisom ter osteoartritisom. V sklepih msm povečuje gibljivost, odpravlja bolečine ter otekline.
Msm kot prehranski dodatek izbirajo tudi športniki, tako zaradi preventive na področju sklepov, kot tudi zato, ker odlično vpliva na mišice – po naporni vadbi odpravlja bolečine v mišicah in spodbuja njihovo regeneracijo.
Kaj pa krvni sladkor? Res je, tudi na tega msm vpliva pozitivno.
Razlog, da se za uživanje tega prehranskega dodatka odloča vse več ljudi, je torej gotovo v tem, da ima zelo širok spekter učinkov. Vsekakor se priporoča, da najprej posegamo po zdravi prehrani in skušamo dobiti žveplo z njo, a če imamo kljub temu težave, je žlička msm na dan odlična rešitev. Enostavno ga vmešajte v vodo ali sok.
Pa ima msm tudi stranske učinke? Tako, kot smo lahko občutljivi na vsako drugo stvar, smo lahko občutljivi tudi na msm, kar seveda pomeni, da je potrebno uživati ta dodatek v skladu z navodili na embalaži, prav tako pa velja z jemanjem prenehati, če se nam na primer pojavijo prebavne motnje (driska, bolečine v želodcu,) ali kakršna koli druga težava. To vsekakor ne pomeni, da msm ni primeren za druge, a vam očitno ne ustreza – tako kot na primer nekomu ne prija mleko, ki ga vi uživate povsem brez težav.