Rožni koren, poznan tudi pod imenom rodiola, bo brez večjih težav nadomestil jutranjo kavo, saj vas bo prav tako poživil, a z eno izjemno razliko: za razliko od kave, rožni koren ne povzroča zasvojenosti! Po svojih značilnostih spada v skupino adaptogenov, ki so znani kot močni antioksidanti. Za te pa vemo, da imajo veliko pozitivnih učinkov na naše počutje!
Poleg poživljajočega učinka je rožni koren dobrodošel pri tistih, ki se bojujete z depresijo ali pa po njem posezite takrat, ko vam pada koncentracija. A če ta trenutek ostanemo pri poživljajočih učinkih rodiole: za razliko od kave, ki vam hitro dvigne energijo in jo zaradi tega prav tako hitro izgubite (potem se vam potreba po spanju še toliko bolj poveča), rožni koren v telo prehaja počasi in zato počasi dviguje energijo, vendar se ta učinek zaradi tega obdrži dlje časa. Verjetno je prav zato zelo priljubljen pri športnikih ter vseh tistih, ki morajo biti vedno v dobri fizični pripravljenosti! Poleg tega bo imel krasen učinek na regeneracijo po vadbi in verjeli ali ne, to je eno izmed najbolj priljubljenih superživil med astronavti, saj jim glede na njihova pričevanja, v breztežnostnem prostoru pomaga vzdrževati kondicijo in telesno pripravljenost.
Rožni koren v telesu uravnava stanje seratonina in dopamina, zaradi česar je eno izmed boljših naravnih zdravil v boju proti depresiji. Seveda morate vedeti, da rodiola ne more popolnoma nadomestiti klasičnih antidepresivo, je pa lahko učinkovit prehranski dodatek, ki bo poskrbel, da se boste še prej vrnili v formo!
Izvor rožnega korena je Tibet, najdemo pa ga tudi na Arktiki, v Rusiji, na Islandiji ter seveda v Aziji. Zdi se, da težji kot so življenjski pogoji, lažje uspeva, saj je zanj značilno, da ga najdemo na visokih gorskih vzpetinah. V kitajski tradicionalni medici se uporablja že več kot 2000 let, a izven svojih meja je pogledal nedavno nazaj.
Rožni koren lahko uživamo zjutraj, že pred obrokom, zmešanega v kozarec vode ali čaja. Zaradi poživljajočega učinka ni primeren za uživanje pred spanjem.